Pilistvere Jõulumaa üheksas tulek
Sel ajal, kui suur osa maarahvast põldu koristab ja künnab, käib Pilistvere kogukonnas väike podin: igal aastal alustame septembris-oktoobris Jõulumaa ettevalmistust. Sel aastal toimub sündmus 9. korda ning avatud perepäev on laupäeval, 9. detsembril kella 11–16.30.
2016. aastal tegime meeskonna ja vabatahtlikega KÜSKi arenguhüppe programmi toel sisuka edasimineku. Igal aastal on meie ettevõtmist toetanud ka Kõo vald.
Kuidas kogu jõuluootuse sees endaks jääda ning vaatamata suurele kingirallile, vilkuvatele tulukestele, mis meelitavad head ja paremat ostma, kogeda päris vaikust ning suunata ennast enam andmisele kui vastuvõtmisele?
Pilistvere Jõulumaa on soovinud hoida mittekommertslikkust: seda nii suurel hulgal vabatahtlikke kaasates, peredele soodustusi tehes kui ka üldises meelsuses. Tahame rääkida jõululugu ning pakkuda erinevaid emotsioone.
Ka sel aastal on Pilistvere Jõulumaa suur kulgemise rada, kus teenäitajad-karjased, teadjanaised ja mungad räägivad nii Pilistvere kui ka jõululugu, peatudes raja erinevates punktides. Rahvamajas toimuvad töötoad ja lammaste kepsutamine; täies hiilguses on kohal inglid, kes kohvikus toimetavad; kirikus saab kogeda vaikust ja vaadata-kuulata jõulusõime lugu; nomaadi juures saab näha elusloomi ja kogeda karust metsameest, kes näitab-räägib tuletegemisest ja metsaelust. Kohtuda saab ka jõuluavanaga, kes laste jaoks ikka aega leiab. Jõulumemmed toidavad väliköögi all kõhu täis ning saadavad pika paiga teele.
Et rahvarohke sündmus hästi sujuks, oleme korraldanud tänavu asjalood nii, et jõulurada saab alustada mõlemast otsast. Samuti lunastada pileti (üksikpilet 7 eurot, perepilet 17 eurot), mille tagaküljel on jõuluraja kaart koos peatuspunktidega. Jooksvat infot ja reklaamklipi leiab huviline FB-kontolt: Pilistvere Jõulumaa.
Jõulumaa peakorraldaja on MTÜ Pillistfer.
Rõõmsa kohtumiseni adevendiajal Pilistveres!

PILLE-RIIN P. KALMUSAvaldatud : December 2017