Jaanuar 2008
Uus aasta on käes. Kellele järjekordne, kellele päris esimene uus. Tundub, et alles oli aastatuhande vahetus, juba hakkab aga selle esimese sajandi esimene kümnend lõpule lähenema - aeg kulgeb omasoodu.
Suure-Jaani suure valla esimese volikogu volituste ajastki on juba üle poole läbi. Mida on selle ajaga jõutud? Päris palju - on rajatud uus lasteaed ja valmis on teisegi lasteaia uue hoone projekt; projekteerijate laual on Suure-Jaani kultuurimaja hoone remont-ümberehitus ja gümnaasiumi aula kontsertsaaliks ehitamise kava - väiksematest objektidest rääkimatagi. Loodetavasti on ühinemise vastu olnud saanud tõendust, et jätkub ka n-ö valla äärtesse investeeringute tegemine - asuvad ju viimaste aastate olulisemad ehitused just Vastemõisas ja Olustveres. Kuid ka valla keskus Suure-Jaani on viimastel aastatel veel heakorrastatumaks ja ilusamaks muutunud. Kõige rohkem jääb vist silma linna n-ö esindusvaatel asuva Suure-Jaani kiriku välisvalgustus. Linna saabujaid peaks aga peagi rõõmustama uus bussipeatus.
Muutuvad ajad - muutuvad kombed. Käesoleva lehe viimasele leheküljele jõudnud lugejad märkavad, et väikesed muudatused on toimunud rubriikides Õnnitleme sünnipäevalapsi, Mälestame ja Õnnitleme lapse sünni puhul. Muudatused on seotud isikuandmete kaitsmise vajadusega. Isiklikult arvan küll, et enamus meie auväärsemasse ikka jõudnud vallakodanikest on rõõmsad, kui neid sünnipäeva puhul õnnitletakse ja tänulikud, kui nende lähedaste lahkumist mälestatakse - seetõttu jäävad nimetatud rubriigid meie lehte pisut muudetud kujul siiski ka edaspidi. Kui soovite, et teid ei õnnitletaks või teie lähedase lahkumist ei mälestataks, olge palun head ja andke oma soovist vallasekretärile eelnevalt teada.
Minu arvates ei ole inimese sünni- ja surmakuupäev ning muud faktid, mis tema elu jooksul tegelikult paljudele teatavaks saavad, selle nagunii teatavaks olemise tõttu mingi eriliselt saladuses hoidmist vääriv informatsioon. Pigem peaksime probleemi nägema selles, et liialt paljusid materiaalseid kohustusi kaasa toovaid tehinguid saab teha isikut tegelikult tuvastamata - vaid isikukoodi, aadressi, pangakonto numbrit või muud sarnast teades. „Piiks, piiks - ja raha tuleb”. Aga kas tuleb - või hoopis läheb? Olgu see minemine vähemalt inimese isiklik valik, mitte mõne osava petturi „abi”.
2008. aasta tõotab kujuneda vähemalt sama tegusaks kui eelmine. Meie suvisel esindusüritusel Muusikafestivalil, mis toimub juba 11. korda, lisandub teinegi konkurss - Mart Saare laulukonkursi kõrval toimub seekord ka Julius Vaksi nimeline puhkpillimängijate konkurss. Festivalikontserdid toimuvad eeloleval suvel traditsioonilistes esinemispaikades: kirikus, Arturi Juures, Hüpassaares, linnamäel, õigeusu kirikus, gümnaasiumi spordisaalis.
Eelolev suvi on aga ka valla laulu- ja tantsupeo suvi - 5. juulil ootame kõiki rahvatantsijaid ja lauljaid Suure-Jaani suurele peole. Esimene ühine üritus on aga 23. veebruari õhtul Vastemõisa Rahvamajas toimuv isetegevuslaste pidu.
Kordaminekuterohket 2008. aastat kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : January 2008