Oktoober 2007
Käes on oktoober - sügisekuu.
Esimesest kooliveerandist on juba suur osa möödas ja usinatel põllupidajatel enamus saaki salvedes. Loodus on kaunites värvides ja inimeste tegemisi kipuvad segama vihmahood.
Vanarahva tarkuse järgi võib vist öelda, et on tibude lugemise aeg. Pisut rohkem kui poolteist aastat töötanud ühisvalla valitsusest on mindud ja oldud sunnitud minema, aga nüüd on lühikese ajaga lahkunud nii valla arhitekt kui kultuurinõunik. Selles on vist pisut paratamatustki, sest just majanduse kiire kasvu aegadel kipuvad riigi ja omavalitsustöötajate palgad teiste samaväärset haridust ja oskusi nõudvate spetsialistide omadest kõige rohkem maha jääma. Ja vahel tehakse inimestele pakkumisi, millest lihtsalt ei ole võimalik ära öelda.
Kõige rohkem uusi tuuli on tulevikus oodata just kultuurivallas, sest eelnevale lisaks on vaid pisut üle kuu ametis olnud Suure-Jaani kultuurimaja uus direktor. Siiani on sellel kohal töötanute kõige kaugemale paistvaks tegemiseks olnud muusikafestivali kohapealne korraldamine. Uued tegijad on tahtmist täis ja loodetavasti jätkub festivalgi korraldamise poole pealt endises headuses. Küllap ajaga tulevad ka kogemused.
Kuidas tulevikus valla kultuurielu juhtima hakatakse, peaks selguma kuu lõpus toimuva vallavolikogu ajaks. Volikogul on plaanis struktuuri muuta ja kultuurinõuniku töö teiste ametnike vahel ära jagada.
Ilusaid päevi ja toredaid toimetamisi kõigi sügispäevadesse!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : October 2007