September 2007
Käes ongi september. Kuigi kalendrisuvi kestab veel pisut rohkem kui 22 päeva, on september meie meeltes ikkagi sügisekuu.
Suvevaheaeg on läbi ja lapsed alustavad uut õppeaastat. Tarkus tarviline vara.
On seente ja marjade korjamise aeg, on saagi koristamise aeg. Muidugi neile, kes veel midagi kasvatavad ja talvevarusid salvedesse-purkidesse panevad. Supermarketites kestab koristusaeg pea terve aasta. Aga kas Hispaaniast ja Poolast kohale veetu ka nii hästi maitseb, kui oma aia peenral kasvatatu? Mõned inimesed väidavad, et meie tervis on kõige parem, kui kasutame toiduks seda, mis kasvatatud 30 kilomeetri raadiuses meie elukohast. Mine võta kinni - võib-olla ongi nii. Oma kasvuhoonest toodud tomatil ja peenralt nopitud maasikal on küll hoopis teine maitse kui kaugelt meie poodidesse transporditutel. Hetkel on aga meie köögi- ja juurviljakasvatajatel küllaltki raske konkureerida lõunapoolsemate maade ametivendadega. Kuigi selle aasta august oli nii soe, et tundus - nüüd on siis meilgi käes meloni, arbuusi, viinamarjade ja maisi kasvatamise aeg.
August viis meie isetegevuslased Soome, Poolasse, Valgevenesse ja Ukrainasse ning tõi meilegi külakosti nii Põhja-Viljandimaa eakatelt, külateatritelt kui rahvusvaheliselt noorte puhkpilliorkestrilt. Septembris ootavad ees traditsiooniline Viljandimaa kooride sügispäev Hüpassaares ja kooriühingu poolt korraldatav Mart Saare 125. sünniaastapäeva tähistamine.
Ilusat sügise algust kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : September 2007