Juuli 2007 - Aastal 2007
On juuli. Suvi on täies jõus.
Kuu esimene päev tõi ühele Eestimaa väljakule kokku rohkem kui sada tuhat eestimaalast - noorte laulupeo kontserdile Ilmapuu. Teiste seas ka meie valla laulu- ja tantsulapsed.
Möödunud kuu oli kultuuriürituste rohke: juuni esimesel päeval sõitis Suure-Jaani Gümnaasiumi Puhkpill Poola festivalile; järgneval nädalavahetusel oodati puhkpillimängijaid nii Viljandimaalt kui kaugemaltki Suure-Jaani - puhkpillimuusika päevale; jaanipäeva eelne Suure-Jaani ootas aga kõiki muusikasõpru meie kõige esinduslikumale üritusele - Suure-Jaani Muusikafestivalile, mis sel korral oli juba kümnes.
Selleaastane festival tõi kaasa suurema meediatähelepanu kui mitu eelnenud aastat kokku - meist kirjutasid Sakala, Postimees, Vali Uudised, Vooremaa, Pärnu Linnaleht ja Sirp ning rääkisid Vikerraadio ja Kuku Raadio ning näitas Eesti Televisioon. Kusjuures Sirbis olime lausa esilehel! Seda pidasid Eesti Kontserdi poolsed tegijad väga tähelepanuväärseks. Oma panuse püüdis anda ka Leole. Kindlasti ei ole eespool toodud loetelu ammendav.
Muusikafestivali korraldajad said ka päris palju toredat vastukaja ja kiitust. Üks tore lugu, mis korraldajateni jõudis, oli aga järgmine. Üks proua oli kiitnud, et selline kena festival, mispeale korraldaja küsis, kas proua ka mõnel kontserdil käis ja mis talle meeldis. „Ei käinud”, ütles proua: „aga nii tore oli kuulda, kui igal pool sellega seoses Suure-Jaanist räägiti.”
Toredaid üritusi jagub aga alanud kuussegi. Olustveres on pargipidu, Viljandis aga tulemas Vanamuusika Festival ja kuu lõpus Viljandimaa suurim ja tuntuim ettevõtmine - Folk. Sel aastal toimuvad Folgi laagrid ETNO 2007 ja ETNO+ 2007 Suure-Jaani Gümnaasiumis. Suure-Jaani kirikus saab 26. juulil kuulata Triskelet.
Kuid ega suvi vaid meelelahutusest koos seisa. Pajude - turismikorraldajate, majutajate, laadakaupmeeste, põllumeeste jt - jaoks on see aasta kõige kiirem tööaeg.
Ilusat puhkust ja ilusat ilma ning jõudu tööle!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2007