Juuni 2007 - Aastal 2007
Suvi on kohe-kohe käes.
Lastel algab koolivaheaeg ja paljudel täiskasvanutelgi on puhkus ees. Ees ootavad suvised tööd-tegemised ja võib-olla ka pisut rohkem meelelahutust kui talvel.
Tegelikult oli lauljatel-tantsijatel esimene suurem pidu juba mai viimasel nädalavahetusel - toimusid ajaloolise Viljandimaa 8. Sakala mängud „Üksteist peab hoidma”. Mõõduvõtt sportlastele ning tantsu- ja laulupidu. Sportlikus jõukatsumises saavutas Suure-Jaani vald suurte omavalitsuste hulgas Viljandi linna järel teise koha. Laulmises ja tantsimises küll kohti ei jagatud, aga oli päris uhke tunne, kui meie esinejate rivi rongkäigus ei tahtnudki lõppeda - tantsijaid oli peol kolme naisrühma, kahe segarühma ning nelja laste tantsurühma jagu, lauljaid neljast mudilaskoorist, kolmest lastekoorist ja kahest segakoorist, puhkpilliorkestreidki kaks - kokku üle 400 inimese.
Juuni esimesed päevad viivad Suure-Jaani Gümnaasiumi puhkpilli juba neljandat korda Poola Bialystoki linna rahvusvahelisele noorte puhkpilliorkestrite festivalile «Wersal Podlaski”.
Ega puhkpillipoisid-tüdrukud naastes pikalt hõlpu saa, järgmisel nädalavahetusel ootab Suure-Jaani külla Viljandimaa ja kaugemaltki pärit puhkpilliorkestreid - toimub 12. Viljandimaa puhkpillimuusika päev.
16. juunil algab aga Suure-Jaani üks esindusüritustest - muusikafestival. Seekord lisab pidulikkust, et festival toimub juba kümnendat korda! Valik on lai: Villem Kapist kuni vene vaimuliku muusika ja rahvamuusikast kuni Mozartini. Esitajateks nii Eesti Riiklik Sümfooniaorkester kui Metsatöll Loodetavasti suudame head muusikat oma inimestele n.ö koju kätte tuues harjutada ka oma noored väärtmuusikat kuulama.
Ilusat suvealgust kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : June 2007