September - Aastal 2006
Suvi hakkab läbi saama. August on valla rahvale olnud reisimiste kuu. Vastemõisa meesansambel Pange Poisid käis esinemas Soomes sõprusomavalitsustes Ulvilas ja Jokioises. Suure-Jaani Gümnaasiumi Puhkpilli viie poisi tee viis läbi Läti ja Leedu esinema Poola ja Valgevenesse. Suure-Jaani Vallavolikogu liikmed, ametnikud ja asutuste juhid käisid aga paljude poolt nooruses külastatud Mihhailovskojes, Pihkvas, Novgorodis ja Petseris.
Küllaltki erinevad reisisihid, mis annavad võimaluse võrrelda - kus oleme meie. Eespool? Tagapool? Või kas „ees” ja „taga” on üldse üheselt määratletavad? Tihti on nii, et kui milleski võidame, kaotame samal ajal milleski muus. Näiteks: kas „ees” on see, kellel on veel säilinud puutumatu loodus või see, kellel suuremad linnad ja kõrgemad pilvelõhkujad? Mõtlemisainet said nii noored kui ka mitte enam nii noored reisihuvilised.
Iga päev käega katsuda olevast on vahel vaja pisut eemal olla, et sellest teadlikuks saada ja seda märgata-hinnata. Loodetavasti on kõigil olnud suvel mahti ja võimalust pisut kodunt kaugemal viibida - puhata, võõraid kohti uudistada, uusi teadmisi saada.
Ilusat alanud kooliaastat ja kaunist sügist kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : September 2006