Juuli - Aastal 2006
Käes on juuli. Suvepuhkus on enamusel õpetajatel ja teistelgi, kelle töö suvel pausi pidada võimaldab. Turismikorraldajatel näiteks on aga käes kõige kiiremad päevad.
Koolilõpetajatel on valiku tegemise aeg. Kas minna edasi õppima? Kuhu ja mida? Kogu maailm on valla ja valikuid palju - milline neist on see õige, et valitud elukutse tulevikus leiva lauale tooks, aga ka rõõmu ja rahuldust pakuks.
Võib öelda, et Suure-Jaani vallas oli lõppenud juuni kõige tihedam kultuuriürituste kuu - jaanipäeva eelse nädala sisustas IX Suure-Jaani Muusikafestival, mis tõi meie rahvale iga päev koju kätte tipptasemel muusikat mitmest žanrist ja pea igale maitsele. Suurele „kultuurimaratonile” panevad teatud mõttes punkti juuli algul toimuv Suure-Jaani valla I laulu- ja tantsupidu ning XI pargipidu Olustveres.
Kuid ega kultuurihuviline juuliski kaugele minema pea - festivalide teatepulga võtavad üle Viljandis peagi algavad XXI vanamuusika festival ja XIV Viljandi pärimusmuusika festival. Viimatinimetatud festivali üks kontsert toimub ka Suure-Jaani kirikus - 22. juulil kell 18 esineb siin kollektiiv nimega Atlas. Kontsert on tasuta.
Ilusat puhkust, õigeid valikuid ja kauneid kultuuriüritusi kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2006