Juuni - Aastal 2006
Varsti on suur suvi käes, nagu tavaks on öelda. Tegelikult küll alles kalendrisuve algus.
Suure-Jaanis tähendab suvi paljusid traditsioonilisi kultuurisündmusi. Suuremad ettevõtmised algasid juba mai lõpus, kui Suure-Jaani korraldada oli XI Viljandimaa puhkpillimuusika päev. Juuni alguses on tavaks Laste Oma Päevaga tähistada lastekaitsepäeva. Seejärel minnakse juba traditsiooniliselt külakosti viima - Poolasse Bialystoki linna rahvusvahelisele noorte puhkpilliorkestrite festivalile «Wersal Podlaski”, kuhu Suure-Jaani Gümnaasiumi Puhkpill võtab seekord tee ette kolmandat korda.
Suure-Jaani suve kõige suurem üritus - Suure-Jaani Muusikafestival - toimub juba üheksandat korda. Iga aastaga on festival pisut suuremaks ja pikemaks kasvanud, kestes seekord 17. juunist 23. juunini. Kõige suurem publikuhuvi on viimastel aastatel olnud öösel päikesetõusu ajal soosaarel toimuva kontserti vastu. Seegi jaanilaupäeva ja võidupüha päike tõuseb loodetavasti väga paljude jaoks Griegi Hommikumeeleolu helide saatel.
Muusikafestivali eel, ajal ja järel lõpetavad paljud noored ühe etapi oma haridusteest.
Juuli esimene päev toob aga kokku kõik valla lauljad ja tantsijad - peetakse ühisvalla esimest laulu- ja tantsupidu, mida on tulevikus plaanis korraldada üle aasta.
Laulu- ja tantsupeoga samale nädalavahetusele jääb veel üks pikkade traditsioonidega ettevõtmine - Olustvere segakoori Lehola poolt korraldatav pargipidu, mis toimub juba üheteistkümnendat korda.
Ilusat suve, päikest ja toredaid suveüritusi kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : June 2006