Mai - Aastal 2006
Mai - kevadpüha ja emadepäeva kuu. Esimene tõeliselt kevadine ja soe kuu. Aprillipäike soojendas küll juba tublisti, aga põhjamaised kevadtuuled olid külmad ja vinged.
Igapäevaselt oma elu elades ei mõtle me kuigi tihti, kui palju huvitavaid inimesi meid ümbritseb. Aprilli algul Suure-Jaanit väisanud pealinna ajakirjaniku soov aidata tal leida inimesi, kelle tegemised pakuksid teistelegi huvi, pani paratamatult sellele mõtlema. Mida soovitada vaadata ja kellega kohtuda? Nimekiri sai päris pikk. Tõdesime, et meil oleks materjali mitme ajakirja jagu: on tublisid kultuuritöö tegijaid ja rahvakunsti tundjaid, on ettevõtlike põllumehi ja kunstnikke, on tänapäevase tehnika häid tundjaid ning mineviku jäädvustajaid ja teadjaid, on neid, kes ei pea paljuks tähtede „lähemale toomist” või millegi uue rajamist ja ehitamist. On päris palju neid, kelle kohta vahel tunnustavalt öeldakse, et nad on „hullud” - tegelikult küll inimesed, kes armastavad väga seda, mida teevad. Kaugemalt tulijat üllatas heas mõttes ka meie gümnaasiumi juurdeehitus, mille taolisest enamus koole pealinnas vaid unistavad.
Tore on vahel väike „inventuur” teha ja ümbritsevale kõrvalt vaadata. Võib märgata paljut, mille olemasoluga nii harjunud oleme, et enam tähelegi ei pane.
Märkamise aega ja tähelepanemise oskust kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : May 2006