Märts - Aastal 2006
Eestlane olla on uhke ja hää! Seda tundsid veebruaris ilmselt väga paljud meist. Põhjust andsid Kristina ja Andruse väga hea esinemine olümpiamängudel. Kolm nende poolt võidetud kulda ühendasid meie rahvast rohkem, kui mistahes viimaste aastate sündmus. Midagi nii võimsat ei olnudki meil enne olümpiamängudelt mäletada - lisandus ju meistrite medalisärale veel ka nooremate suusameeste tulevikulootust andev tubli esinemine. Väikesel rahval on võimas tunne seista võrdsena suurte kõrval. See annab jõudu edaspidisekski.
Olümpialt saadud rõõmu jagus ka Eesti Vabariigi 88. aastapäeva pidustusteks. Mitmes kõnes räägiti, et Eesti, kelle pinnas puudub kuld, peab selle tooma olümpialt. Võib-olla tõi just kullasäras kasvanud ühtsustunne sel aastal iseseisvuspäeva aktustele nii palju inimesi. Vaatamata sellele, et samal ajal toimusid suusatamisvõistluste ülekanded, jagus rahvast Suure-Jaani Lembitu juurde ja Viljandisse. Tänavu mahutas Ugala saal vaevu kõik kontsertaktusele tulnud. Ning oli vist tähenduslik, et laval olid teiste seas vanemate kätel tantsimas ka üsna väikesed ilmakodanikud - kolm alles oma esimesi samme tegevat titat. Öeldi ju samas kõlanud kõnes, et kui tahame edasi minna, peab meil lapsi olema.
Viljandimaalt valitud Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder tuletas oma pidupäevakõnes meelde, et oleme õnnelik rahvas - meil on oma riik! Selline võimalus oma saatuse üle otsustada on vaid paaril sajal rahval tuhandetest. Ilma oma riigita on meist kümneid kordi suuremaid rahvaid. Osakem siis sellest iga päev rõõmu tunda.
Edukat 89. aastat!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : March 2006