Jaanuar 2019
Jaanuar – Põhja-Sakala valla esimene ühine aasta on seljataha jäänud.
Kuidas see aasta on läinud? Kas Kõpust Kõoni tuntakse end juba ühise perena? Olen seda küsimust esitanud paljudele tuttavatele ja vähem tuttavatele inimestele. Enamasti on vastatud, et aasta on liiga lühike aeg, et ühte kasvada. Nii arvan minagi, et minna on veel pikk tee. Ometi on esimesest ühisest aastast meenutada palju toredaid ettevõtmisi.
Väga paljud lauljad, tantsijad ja pillimängijad kõigist valla paikadest olid osalised, et sünniks valla esimene laulu- ja tantsupidu „Peegeldus”. Loodan, et tänaseks on see sündmus kõigi osalenute ja kohalolnute jaoks üks ilus mälestus. Aga koostööd tehti ka teistel tasanditel: noorsootöö vallas, koolide vahel, huvide pinnal, ettevõtete ja valla allasutuste vahel. Esimesena meenuvad mulle õpilaste joonistusvõistlus „Rukkilill”, Kirivere kooli noorte ning osaühingu Combimill Sakala koostöö ja aiakohvikute päev, mis laienes Suure-Jaanist kaugematesse kantidesse. Igaühel oleks ilmselt tuua mõni tore näide minu omade kõrvale.
Olen tihti inimestelt küsinud ka seda, kas nähakse Põhja-Sakala valla ühist „nägu”. Enamus vastanutest pole osanud ühte märksõna välja tuua. Tavaliselt räägitakse Soomaast ja kolmest endisest kihelkonnakeskusest: Suure-Jaanist, Pilistverest ja Kõpust. Asjadest ja tegemistest, mis nende paikadega seoses meenuvad. Võib-olla teeb aeg siin korrektiive ja inimesed hakkavad ka nime Põhja-Sakala seostama millegi kindlaga. Meil kõigil on võimalus anda oma panus, et see nii oleks.
Tegusat, väljakutseid pakkuvat ja rahulolu toovat 2019. aastat kõigile!

LEILI KUUSK
avalike suhete spetsialist
Avaldatud : January 2019