Detsember 2018
Detsember – jõulude ootamise aeg.
Kaupmehed hakkavad muidugi juba ammu enne advendiaega jõule ootama – kes neist ei tahaks jõuluaegsest käibest võimalikult suurt osa saada. Nii ilmusidki kaubanduskeskustesse rohkem kui kuu aega tagasi jõulukaubaga riiulid – uued värvilised pakendid pilke püüdmas. Tahtmatult tuli pähe küsimus: kas tõesti on aeg juba nii kaugel? Aasta saabki läbi?
Seejärel aeti püsti esimesed avalikud jõulukuused – kärsitumad ei malda ammu enam advendiaega oodata. Siin-seal toimuvad jõululaadad.
1. advendiks peaks sel moel ootusärevus olema igaüheni jõudnud. Ettevalmistused saavad täiel rinnal jätkuda. Üha rohkem ilmub majade akendele ja õuedele tulesid. Varsti tekivad ja hakkavad pikenema järjekorrad pakiautomaatide juures. Ostukärudes ja -korvides on järjest rohkem head-paremat. Majade vahelt kõlavad aeg-ajalt kõmakad ja vahel lendab mõni ilutulestik raketina pimedusse. Ehk on vahel siin-seal isegi päkapikkude jälgi näha? Mida päev edasi, seda piparkoogilõhnalisemaks muutuvad kortermajade koridorid ja vahel hõljub meeli hullutavaid lõhnu õueski. Iga-aastane melu. Ometi on selles iga kord ka midagi uut ja erakordset.
Kaunist advendiaega ja ilusat aastalõppu kõigile!

LEILI KUUSK
avalike suhete spetsialist
Avaldatud : November 2018