September 2018
September – sügis koputab uksele. Lapsed ja noored on tagasi koolis ning enamusel vanematestki puhkus möödas.
Sel aastal oleks patt kurta, et meil on 12 kuud halba suusailma – kraadiklaas näitas päris tihti rohkem kui kolmekümmet pügalat üle nulli. Loodetavasti said kõik, kes sooja suve naudivad, end talveks laadida. Muidugi pole head ilma halvata: põllumehed kurdavad saagi üle – raadios olen kuulnud räägitavat isegi vajadusest karju vähendada või välismaalt heina osta.
August tõi paljudesse valla paikadesse traditsioonilised ettevõtmised: Kuhjaverre sealse külateatrite festivali, Kõppu Pizzafesti, Suure-Jaani järvepeo, järvejooksu ja trompetiakadeemia, Vastemõisa kanti raamatukogupikniku … Augustis toimus ka mitu Eesti Vabariik 100 programmi suursündmust – loeti luuletusi ja lauldi koos. Ka vallas aset leidnud sündmustest kandsid mõned ilusaid järjenumbreid: Kõpu kooli vilistlased tähistasid kokkutulekuga hariduselu 250. aastapäeva ning Võhma linn pidas 25. sünnipäeva.
Septembrit võib aga nimetata laadakuuks: laadad toimuvad Sürgaveres, Vastemõisas, Võhmas, Suure-Jaanis, Olustveres … Oodatud on nii ostjad, müüjad kui uudistajad.
Ilusat alanud kooliaastat kõigile – nii neile, kes päris haridustee alguses, kui neile, kel aastaid juba palju rohkem!
LEILI KUUSK
avalike suhete spetsialist
Avaldatud : September 2018