Juuni 2018
On juuni – peagi algab suvi. Suvine soojus saabus juba mais – just siis, kui tundus, et enam ei lähegi soojaks. Korraga tuli soojus ja kõik puhkes õide – iga päev lisas uusi õitsejaid. Aeg on juba pojengide ja lupiinide käes. Kas seda soojust ja ilusat ilma jätkub ka jaanipäevaks? Kes teab – peagi saame näha.
Õpilased teevad eksameid ja mõtlevad vaheaja peale – põhikoolide ja gümnaasiumi lõpetajad teevad ilmselt peagi lõpliku otsuse, kuhu edasi minna. Lasteaedade lõpupeod on enamasti peetud.
Suveüritused on juba alguse saanud ja kiirelt läheneb ka valla üks suuremaid kultuurisündmusi – muusikafestival. Sel korral pakutakse kuulamisele lisaks tavalisest rohkem vaatamist – Rahvusooper Estonia toob Suure-Jaani mitu lühiballetti ja katkendid balletist „Luikede järv”. Kõik traditsioonilised festivali pärlid on ka sel korral reas: kontsert õigeusu kirikus, kontsert Tääksi vesiveski vabaõhulaval, ERSO, EMTA sümfooniaorkester, EMTA ooperistuudio – ja muidugi päikesetõusukontsert! Kõigele sellele lisandub sel aastal rock-kontsert, mida saab nautida iga ilmaga, sest toimumiskohaks on uus suurepärane leid – Olustvere viljaait. Esimest korda on festivali kavas pianistide konkurss. Traditsiooniliselt on festivali kavas lõunatunnid – kohtumised loovisikutega.
28. mai tõi kurva sõnumi: lahkus Suure-Jaani Muusikafestivali paljukordne esineja ja Rahvusvahelise Artur Kapp´i Ühingu juhatuse liikmena aastaid Suure-Jaani kultuuriellu panustanud Mati-Johannes Palm. See kaine mõistuse, kindla sõna ja võimsa häälega mees ei unune kindlasti niipea. Ta ei öelnud kunagi ära, kui oli vaja kaasa mõelda või mõne Kapi sünniaastapäeva tähistamiseks laulda. Sügav kaastunne Mati lähedastele.
Mõne nädala pärast toimub ka Põhja-Sakala valla selle aasta üks suuremaid ühiseid ettevõtmisi: valla I laulu- ja tantsupidu, kuhu on oodata umbes kuutsadat esinejat, pluss vaatajaid. Samal päeval toimub ka aiakohvikute päev. Tänaseks on kohviku pidamise soovist teatanud kolmteist seltskonda. Jõudu ja edu kohvikutepidajatele ning palju häid maitseelamusi külastajatele!
Toredat suve kõigile!

LEILI KUUSK
avalike suhete spetsialist
Avaldatud : June 2018