Mai 2018
On mai – mõtted kipuvad juba vägisi suvele ja puhkustele. On aeg teha plaane, kuhu minna ja mida teha.
Kõigis meie valla piirkondades on omad plaanid, omad ettevõtmised. Olgu see Kõpu Pizzafest, Võhma linnapäevad, Kõo külalaat või järvepidu Suure-Jaanis. Lisaks ühised sündmused. Suurim neist Põhja-Sakala valla I laulu- ja tantsupidu 17. juunil Suure-Jaanis. Samal päeval toimub ka viies aiakohvikute päev. Praeguse seisuga osaleb 6 kohvikut. Kel veel soov liituda, võtke palun kohe ühendust aiakohvikute päeva korraldaja Viivika Lepaga (viivika.lepp@suure-jaani.ee).
Üheks piirkonna esindusürituseks on Suure-Jaani Muusikafestival, mis toob meie inimestele koju kätte vabariigi parimad muusikud ja kollektiivid – igal aastal jaanipäeva eel traditsioonilises headuses. Mida sel aastal uut on?
Festivali esimesel päeval toimub rock-kontsert „Kõigi aegade suurim kitarrivirtuoos – Jimi Hendrix 75”. Kitarri mängib sellel kontserdil Laur Joamets – Grammy võitja 2016, vokaal Robert Linna. Kaasa teevad Kammerkoor Collegium Musicale ja Kammerorkester Estonian Sinfonietta. Suvised ilmad on heitlikud – paar aastat tagasi sadas muusikafestivali ajal isegi pisut lund! Seekord on korraldajatel õnnestunud end kindlustada ja ühtlasi üks uus kontserdikoht kasutusele võtta. Kontsert toimub Olustvere viljaaidas, mida paljud teavad kohana, kus on kahel eelmisel aastal toimunud Olustvere hoidiste mess.
Esimest korda toimub festivali raames pianistide konkurss – Mart Saare nimeline. Võisteldakse kahes vanuseastmes: keskastme õpilased ja vanemad. Kõigil osalejatel tuleb ette kanda ka kaks Mart Saare teost.
Festivali uueks kontserdikohaks on Suure-Kõpu mõis, kus kuulajate ette astuvad kammerorkester BachFest ja solistid.
Sel aastal pakub festival vaatamist ka balletihuvilistele. Suure-Jaani kooli aulas saab vaadata Rahvusooperi Estonia esituses lühiballette ja katkendeid balletist „Luikede järv”.
Lõunatundides saab teiste hulgas kohtuda ka ühe pea kõigile tuttava artistiga – Helgi Salloga. Oma isiklikke kohtumisi Mart Saare ja Kappidega meenutab aga Heino Veldi.
Traditsiooniliselt ootavad festivalil kuulajaid Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio, õigeusukirik – ja muidugi päikesetõusukontsert. Hüpassaares saab sel korral muusikale lisaks kuulata kirjaniku ja loodusmehe Valdur Mikita mõtisklusi.
Loodan, et iga inimene leiab meie oma ettevõtmisest midagi, mis talle huvi pakub. Tehkem siis oma suveplaanid nii, et sinna mahuks ka Suure-Jaani Muusikafestival.
Ilusat suveplaanide tegemise aega kõigile!

LEILI KUUSK
avalike suhete spetsialist
Avaldatud : May 2018