Veebruar 2018
On veebruar – aastal 2018.
Eesti Vabariik on oma 100. sünnipäeva lävel, Põhja-Sakala vald alles oma tee alguses, kus vallavalitsust ja vallavolikogu ootab iga päev ees hulk kiireid tegemisi.Need tööd on vajalikud, et võimalikult kiiresti jõuda ühises rütmis ja ühiste õigusaktide alusel toimuvavallajuhtimiseni. Aga kui kõik koos ühes suunas veavad, küllap siis asjad edenevad.
Eesti Vabariigi juubelivastuvõtule Tartusse Eesti Rahva Muuseumi on kindlasti osalema kutsutud ka tublisid Viljandimaa inimesi. Peagi on kõigil neid võimalik oma silmaga näha – televisiooni vahendusel. Kuid tublisid inimesi kogu Eestist on ka selle nimel tegutsemas, et vastuvõtt toimuda saaks – ka meie valla inimesi. Umbes 1500 suupistet vastuvõtul pakutavatest valmistavad Kildu kokad. Igast maakonnast valiti üks peakokk, üks ettevõtja, kes saab valmistada ja pakkuda oma maakonnale omaste maitsetega suupisteid. Viljandimaad esindab Kildu külalistemaja peakokk Raul Liebenau, kes saab endaga kaasa võtta kaks abilist. Rauli poolt välja mõeldud suupisteid aitavad Eesti Vabariigi Presidendi külalistele pakkuda Taimi Leinsoo ja Kristi Grünbaum.
Eesti Vabariigi ümmargust sünnipäeva tähistatakse kindlasti nii meie koolides, lasteaedades, külades kui mujalgi, aga seda on plaanis tähistada ka Põhja-Sakala vallas tervikuna. Vallakeskuses Suure-Jaanis on traditsioon koguneda pidulikuks aktuseks Lembitu ausamba juurde. Nii ka sel aastal. Sadat sünnipäevaküünalt kutsub vallavalitsus süütama kõigi valla koolide esimeste klasside õpilased, keda abistavad Suure-Jaani gümnaasiumi lõpuklassi noored. Pakutakse sünnipäevakringlit ja teed. Kell 13 algavale aktusele on kõik oodatud.
Kell 15 algab kontsert „Alguse Valguses” Suure-Jaani kooli aulas. Ka sinna, Suure-Jaani muusikastuudio korraldamisel toimuvale kontserdile, on kõik soovijad oodatud. Et saalis on piiratud arv kohti, siis pääseb kontserdile vabapääsmega. Vabapääsme soovist palume teada anda tööpäevadel kell 9–18 telefonil 5332 1335. Pääsmed saab kätte lähimast valla raamatukogust 12.–22. veebruaril.Kes ees – see sees!
24. veebruari lõpetab vallavolikogu esimehe ja vallavanema vastuvõtt sajale kutsutud tublile inimesele.
Tuletame kõigile meelde, et 24. veebruaril on kaunis võimalus ehtida oma hoone või lipumast sini-must-valge lipuga. Kasutame siis seda võimalust – Eesti Vabariigi saja aasta hulgas on päris palju selliseid, kui polnud võimalik avalikult rahvuslippu heisata.
Et Põhja-Sakala vald on territooriumilt küllaltki suur, ulatudes n-ö Pärnust Põltsamaani – ja elanikkegi on siin päris mitu head tuhandet – siis ei tunne ilmselt keegi kõiki valla inimesi. Ka vallavolikokku valituid ei tunne kõik. Seetõttu intervjueerimealates käesolevast lehest vallavolikogu liikmeid, ehk saavad nad– ja nende poolt tehtav – nii inimestele pisutki tuttavamaks.
Kaunist 24. veebruari ja õnne meile kõigile ka järgmiseks sajaks aastaks!

LEILI KUUSK
Avalike suhete spetsialist
Avaldatud : February 2018