Jaanuar 2018
On jaanuar – aastal 2018.
Kui siiani olid Põhja-Sakala vallal volikogu ja vallavalitsus, siis 1. jaanuarist alustas tööd ka ametiasutus Põhja-Sakala vallavalitsus. Enamus ameti- ja töökohtigi on tänaseks täidetud. Viimastel detsembripäevadel kolisid Põhja-Sakala vallavalitsuse ametnikud ja töötajad ruumidesse, kus nende töö edaspidi toimuma hakkab. Täpsema info leiate käesolevast lehest. Põhja-Sakala vallamaja asub Suure-Jaanis aadressil Lembitu puiestee 42, Kõo teenuskeskus asub endises Kõo vallamajas, Võhma teenuskeskus endistes Võhma linnavalitsuse ruumides ja Kõpu teenuskeskus Kõpu külastuskeskuse hoones.
Volikogu tegi detsembrikuu istungil otsuse, et Põhja-Sakala valla ajalehe nimeks saab Leole. See nimi sobib hästi valla nimega. Oli ju Leole linnus Sakala põhjaosas. Henriku Liivimaa kroonikas nimetatakse seda Lembitu linnuseks, mida kutsutakse Leole. Suure tõenäosusega asus see linnus Lõhavere linnamäel. 800 aasta tagusest ajast on inspiratsiooni saadud mitmetele asjadele ja üritustele nime panemisel. Juba rohkem kui nelikümmend aastat peetakse siinkandis Lehola-Lembitu mänge, Olustvere segakoor kannab nime Lehola, Põhja-Sakala vallamajagi asub tänaval, millel nimeks Lembitu puiestee. Kas teadsite, et Lembitu tänav või puiestee on kümnes Eestimaa linnas-alevikus? Suure-Jaanile lisaks Viljandis, Tallinnas, Tartus, Pärnus, Võrus, Rakveres, Tapal, Türil ja Sondas. Lehola tänavat või teed on Eestis seitse. 64-l mehel Eestis on nimeks Lembitu, 2351-l Lembit.
Et vallavalitsus ametiasutusena ning ametnikud ja töötajad alles alustasid tööd – paljud uues ametis, uues kohas või pisut uuenenud töökohustustega, siis võtab sisseelamine ilmselt natukene aega. Esimesel tööpäeval alustades ei olnud vallavalitsusel veel registrikoodigi, ometi ootame kõik, et esimesest hetkest oleksid töös kõik süsteemid, registrid jm. Vabandame ja palume varuda kannatust, kui selgub, et miski ei toimi siiski päevapealt nii nagu sooviksime. Põhja-Sakala valla Näoraamatulehe leiate aadressilt https://www.facebook.com/pohjasakala/, kodulehe peagi aadressilt www.pohja-sakala.ee, uueneb ka veebiLeole.
Ajalehematerjale oodatakse edaspidi eelneva kuu 26. kuupäevaks aadressil leole@pohja-sakala.ee. Infot saab telefonil 435 5433. Leole materjalide kokkupanemisega tegeleb teabespetsialist. Vallavalitsus on vastu võtnud ka uue hinnakirja lehes reklaami ja kuulutuste avaldamiseks. Allasutuste ja MTÜde infokuulutused avaldatakse tasuta. Üritustest eelteatamisel tuleks arvestada, et leht jõuab postkastidesse kuu esimese nädala lõpus – veebis saab lehte lugeda juba kuu esimesel-teisel tööpäeval.
Põhja-Sakala vallavalitsuse töö rööbastele seadmine võtab veel hulga energiat, milleks kõigile jõudu ja mõistust! Ilusat 2018. aastat!

LEILI KUUSK
leili@pohja-sakala.ee
Avaldatud : January 2018