September 2017
On september – aastal 2017.
Pisut rohkem kui neljakümne päeva pärast on kohalike omavalitsuste volikogu valimiste päev. Seekord valitakse esimest korda uue, Põhja-Sakala Vallavolikogu liikmed. Vaid ühe käe sõrmedel loetud päevade jooksul selgub, millised parteid ja valimisliidud oma esindajad üles seavad ning kes konkreetselt selle volikogu liikmeteks pürgivad.
Kõo, Kõpu ja Suure-Jaani valla ning Võhma linna juhid otsustasid septembris ja oktoobris koos välja anda Ühinemislehte, kuhu püüame mahutada kõik Kõpu valla infolehe, Kõo Vallalehe, Leole ja Võhma Linnalehe traditsioonilised materjalid. Esialgu nii, kuidas igas omavalitsuses siiani kombeks on olnud. Näiteks õnnitletakse Suure-Jaani vallas esimest korda leheveergudel juba 50. sünnipäeva pidavaid vallakodanikke, Võhmas ja Kõos peab aga esimest leheõnnitlust 10 aastat kauem ootama.
1. jaanuarist 2018 alustab ühise ametiasutusena tööd Põhja-Sakala Vallavalitsus. Selleks ajaks on loodetavasti selge ka see, mis nime kandvat ja milliste põhimõtete järgi kokkupandavat lehte tulevases vallas välja antakse.
Soovin kõigile head lugemist! Vaadake, millega uue suure valla „teises otsas” tegeletakse. Ettevaatavalt tuletan aga meelde, et kes valima ei lähe, selle eest valivad teised ¬ – tehes seda oma soovi kohaselt. Kõik 15. oktoobril valima!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : September 2017