Juuli 2017
Suvi on alanud. Ja kuigi muusikafestivali korraldajad ei mäleta ammu nii ilusat jaanipäevaeelset ja -aegset ilma, ei saa siiani tõelisest suvisest kuumusest rääkida. Kuid nii, nagu öeldakse, et tali taeva ei jäävat, ei jää ehk ka randadesse kutsuv suvi tulemata. Või kui veel tuntud ütlemistest tuge otsida: „Ükskord tuleb suvi niikuinii”. Et saaksime siis pahuralt pomiseda, et nii kuuma ilma me ju ka ei tahtnud.
Suure-Jaanis kahekümnendat korda toimunud muusikafestival on läbi ja ees ootamas kodukandipäevad ning järvepidu. Juuli on vallas kultuurisündmuste poolest suve kõige vaiksem. See-eest toimub siis Viljandis nii Folk kui vanamuusika festival. Mitu suuremat ettevõtmist on kavas ka naabrite juures Võhmas. Seega ei tule Suure-Jaani valla rahval kaugelt otsida, Viljandimaa pakub ka kesksuvel midagi pea igale maitsele.
Vaatamata suvepuhkustele käib kohalike poliitikute ridades usin toimetamine – sügisel ootavad ees kohalikud valimised. Et seekord valitakse uue suure ühinenud valla volikogu liikmeid ühes ringkonnas, on ilmselt oodata suuremaid muudatusi ka valimisliitudes ja erakondade nimekirjades. Peagi on valijate ette jõudmas nägemused, kuidas plaanitakse edaspidi koostööd teha ja millisena nähakse tulevast Põhja-Sakala valda.
Ilusat suve ja kauneid elamusi kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2017