Juuni 2017
Ongi juuni – ja peagi pool 2017. aastat läbi. Lõpuks on saabunud ka kevadised soojad ilmad ning kastanid ja sirelid õitsevad.
Kiirelt lähenevad igakevadised-suvised tegemised. Juba niidetakse muru ja lapitakse teid. Õpilastel algab peagi vaheaeg, paljudel puhkus. Kes valmistub muusikafestivaliks – kas korraldajana või usina kuulajana, kes teeb viimaseid proove enne Viljandimaa laulu- ja tantsupidu „Vaade koduaknast”, kes enne vabariiklikku noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään”. Viljandimaa peol osaleb Suure-Jaani vallast pea 300 lauljat-tantsijat. Tallinna pääsu sõela läbis neli koori – Suure-Jaani ja Sürgavere kooli mudilaskoor (Anton Medvedev), Vastemõisa kooli mudilaskoor (Ene Uuland), Suure-Jaani kooli lastekoor (Riina Mankin) ja Olustvere põhikooli lastekoor (Agnes Kurg) – ning kaks tantsurühma – Vastemõisa kooli tantsurühm (Krista Prinzmann) ja Suure-Jaani kooli neiduderühm „Lendlevad Pastlad” (Tauno Tilk). Suure-Jaani valla noori puhkpillimängijaid ootab ka sel suvel rahvusvaheline puhkpilliorkester Wersalinka – harjutuslaager Poolas ning kontserdid Poolas, Eestis ja Soomes. Noori ootavad mitmed puhke- ja spordilaagrid.
Olustveres tuleb Pargipidu ja Vastemõisa kandis Raamatukogupiknik. Enne seda jaanituled mitmes valla piirkonnas ja külas. Nii nagu eelmistel suvedelgi. Mõnus rutiin. Aga tuleb kindlasti ka midagi uut. Näiteks Madisepäeva lahingust 800 aasta möödumise tähistamine suveetendusega Lõhavere linnamäel. Sürgavere küla tegemised toimuvad sel suvel konkursi "Aasta küla" kiiluvees.
Meelelahutuslikuma poole kõrval on kindlasti suves ka tööd – olgu see siis palgatöö, oma aias töötamine või suvised töölaagrid noortele.
Värvikat suve kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : June 2017