Veebruar 2016
Veebruar – juba ongi uue aasta esimene kaheteistkümnendik läbi. Peagi algab ka idamaade kalendri uus aasta – punase tuleahvi aasta.
Horoskoopides kirjutatakse, et oma loomu poolest on ahv edasipüüdlik, aga ka kapriisne ja ettearvamatu – tema kavatsusi on raske ette näha. Ahvi tegutsemine on enamasti kaootiline ja sõltub hetkemeeleolust. Soovitatakse end lihtsalt lõdvaks lasta ja „aasta isemeelset valitsejannat sellisena võtta nagu ta on, sest tema teab, kuidas tuua armastust, heaolu ja õitsengut“.
Või uskuda teisal kirjutatut, et algaval ahviaastal süveneb kogu maailmas kaos, mis rajab teed uuele, religiooni ja ökoloogiat ühendavale elukorraldusele?
Sündmustele tagasi vaadates on suhteliselt lihtne hinnanguid anda, sest on juba teada, milleni need sündmused ja tehtud otsused viisid. Tagantjärgi tarku palju – öeldakse. Keset sündmusi – rääkimata kaosest – on hoopis raskem aru saada, kuidas tänased otsused homset ja ülehomset muudavad. Ja kas oleme üldse mõelnud, millist elukorraldust sooviksime? Võib-olla peaksime selle sihi siiski läbi mõtlema? Sest nagu Kass Alice`le Imedemaal selgitas: „Kui sa ei tea, kuhu sa tahad välja jõuda, siis ei ole tähtis, kuhupoole sa lähed“.
Head uut – ahvi – aastat!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : February 2016