Juuli 2015
On juuli. Muusikafestival on läbi ja tasapisi hakkab suvigi kohale jõudma.
Ühel selle kevade kohta haruldaselt ilusal soojal pealelõunal maikuu lõpus toimus Tääksi koolis kevadpidu. Rahvast oli kokku tulnud palju – vist rohkemgi kui külas elanikke. Kontsert oli ühtlasi lõpuaktuseks 6., 7. ja 8. klassi noortele, keda ootab sügisest ees koolitee uues kohas – Tääksi kool jätkab tööd 6-klassilisena.
Õpetajad iseloomustasid 5 neidu ja 8 noormeest nii:
„13 imetoredat noort inimest:
pikk ja sihvaks, sõbralik ja väga hea loogilise mõtlemisega noormees;
imekena häälega kaunis kantrilaulja ja kitarrist;
väga kena ja kohusetundlik, tark ja aktiivne noor daam, mängib ka klaverit;
tõsine ja töökas noormees, kes on ka osav meisterdaja;
väga kiire mõtlemis- ja arvutamisoskusega neiu, kohutavalt kohusetundlik ja väga aktiivne;
loob tantse ja tantsib ise, laulab ja peab korda, õpilasesinduse juht;
sümpaatne noormees, kes alati ei saa kohe vedama;
tark ja täpne, tal on alati kõik korras, osav jalgpallur;
tulevane leiutaja, sõidab oma autoga nii maal kui merel, Soomaast rääkimata, räägib kiiremini kui mõtleb, ajab teisi naerma;
kõige rahumeelsem õpilane, keda tean, teab arvutitest palju;
tõeline loodusemees, vahel nagu Tarzan, alati viks ja viisakas, oskab hästi mängida erinevaid pallimänge ning valdab vanasõnu;
äge suusaproff mägedes, tore ja muhe noormees, suudab terve klassi naerma ajada;
ei teagi, kas ta on noor kunstnik, luuletaja, käsitöömeister, suurepärase loogilise mõtlemisega hea reaalainetundja või on tas veel midagi peidus?
Kokku on need õpilased siin koolis pinke nühkinud ja põrandaid tallanud 15 745 päeva. Tundkem rõõmu, et nii kaua oleme saanud koos olla! Rõõmuga saadame teid teele uusi teadmisi avastama ja mägede tippe vallutama! Teie lävepakk on olnud tilluke Tillu-Reinu koolist kasvanud Tääksi kool ja toetajateks hoolivad vanemad.“
Iga lõpp on millegi uue algus. Sel kevadel Tääksi, Kildu ja Sürgavere koolis 6.–8. klassi lõpetanud noored jätkavad oma kooliteed, leides kindlasti palju uusi sõpru ja avastades iga päev uut ning huvitavat. Toogu see neile palju rõõmu.

Suure-Jaani valla V laulu- ja tantsupidugi kandis sel korral pealkirja „Rõõm“.
Rõõm. Erinevatel eluetappidel ja isegi erinevatel ajahetkedel on rõõmu teinud erinevad asjad. Algul uus mänguasi või raskele koolitükile leitud õige lahendus, hiljem armsad inimesed, ilus päikesepaisteline ilm, lilled oma lõputus mitmekesisuses, muusika, õnnestunud ettevõtmine, pisikenegi eneseületus,... Kui mõtlema hakata, siis kõige sagedamini pakuvadki rõõmu lihtsad, igapäevased, pisikesed asjad. Ometi võivad pisikesedki asjad teha suurt rõõmu.
On ka selliseid asju, millest me ei oska enne rõõmu tunda, kui „midagi juhtub“. Heast tervisest oskab tõelist rõõmu tunda see, keda mõni haigus kimbutanud ja täis kõhustki vist ainult see, kes tühja kõhtu pidanud kannatama. Ja millist rõõmu teeb rahu sellele, kes sõja jalgu jäänud!
Vahel unustan, et mitte miski ei ole iseenesest mõistetav, aga siis tuleb see jälle meelde ja olengi rõõmus, et kõik on tegelikult nii hästi.
Rõõm aitab meil kõigil – ka minul – elada.
Rõõmsat suve kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2015