Mai 2015
Mai. Kevad on küll käes, kuid soojust napib endiselt. Kui päike ka akendest sisse piilub, on õues enamasti nii tuuline, et mõnusast kevadisest ilmast on siiani põhiliselt vaid unistada saanud. Esimesed kevadlilled naudivad pikka õitsemiseaega, paljud puud ja põõsad püsivad aga veel üsna talviselt raagus. Pikemaajalisi ilmaprognoose vaadates jääb silma, et maikuu temperatuurid jäävad stabiilselt alla kahekümne kraadi – isegi kümne kraadi piirimaile! Millal ometi soojaks läheb? Ehk eksivad ennustajad sel korral.
Valla üks esindusüritusi, muusikafestival, ei ole enam kaugel, oodata on vaid poolteist kuud. Aga koos muusikafestivaliga algab juba suvi. Sel aastal on tore üllatus ootamas neid, kes teevad varakult otsuse ja soetavad muusikafestivali passi. Kuni 15. maini saab passi 25 ja sooduspassi 20 euro eest. 16. maist 16. juunini saab passi soetada 35 ja sooduspassi 25 euro eest. Muusikafestivali ajal on müügil vaid piletid. Sel aastal saab soetada ka perepassi, mille hinnaks on 75 eurot ning millega pääseb festivalile kaks täiskasvanut ja kuni kolm kuni 18-aastast. Festivali toetada soovijatel on aga võimalik osta toetajapass, mille hinnaks on 150 eurot ning millega pääseb festivalile kaks inimest. Muusikafestivalil pakutavast saab ülevaate käesoleva lehe kolmandalt leheküljelt või festivali uuelt kodulehelt aadressil muusikafestival.suure-jaani.ee
Käesolev aasta on valla laulu- ja tantsupeo aasta. Seekord toimub ka see pidu juba enne kalendrisuve algust: 21. juunil. Samal päeval on Suure-Jaanis kodukohvikute päev. Loodetavasti leidub ka sel aastal tublisid ja ettevõtlikke linnakodanikke, kes avavad oma aiad ning pakuvad nii head-paremat kui ilusaid elamusi.
Kaunist kevadet!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : May 2015