Oktoober 2014
Oktoober ongi käes. Üks töökaaslane märkis kalendrilehte keerates üllatunult: „Ja Trio kalendri kasutajatel ongi juba esimene advent silme ees!“ Jah, aasta lõpp ei ole tõesti enam mägede taga.
September pakkus jaheda juuniga suvele lahkelt soojalisa. Päikest jagub esimesse oktoobripäevagi.
Võib vist öelda, et september on Suure-Jaani vallas laadakuu, toimub ju sel ajal siin neli traditsioonilist laata – igaühel oma nägu. Külastajate arvult suurim on noorim, Suure-Jaani sügislaat, mida tänaseks peetud kolm korda.
Uuel Suure-Jaani koolil on seljataga esimene koolikuu. On saadud esimesed kogemused, kuidas õppekohtadega koolis töö laabub. Oktoobri algul tähistatakse õpetajate päeva ning jagatakse valla hariduspreemiaid. Viiele preemiale esitati sel aastal kokku 34 kandidaati. Tunnustust jagub nii möödunud aasta tegemiste kui aastatepikkuse töö eest.
Oktoobris toimub ka valla ettevõtlusnädal ja -konverents ning sellegi ettevõtmise käigus jagatakse tunnustust tehtu eest – valla ettevõtjatest tublimatele.
Kuigi puudes võib märgata juba kollast ja punastki, on enamus lehti siiski veel rohelised – nagu murugi. Nautigem siis päikest ja kauneid sügispäevi, et minna vastu külmale talvele. Vähemalt nii lubatakse – seda näitavat rohke pihlakasaak.
Kaunist sügist kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : October 2014