Juuli 2014
Juuli. Jaanipäeva eel üllatas paljusid lumesadu ja sünoptikud tõdesid, et Suure-Jaanis oli temperatuur muusikafestivali avapäeval ja esimesel jõulupühal täpselt ühesugune – 6ºC! Vaatamata pea oktoobrikuisele jahedusele ja vihmahoogudele on suvi käes.
Muusikafestival on selleks korraks lõppenud – elagu XVIII Suure-Jaani Muusikafestival!
Suurt osa valla kultuurirahvast ootab ees laulu- ja tantsupidu Tallinnas.
Juba juuni viimasel päeval sõitsid pealinna tantsijad. Etenduses „Puudutus“ osalevad Kildu Põhikooli 2.–3. klassi tantsurühm – juhendaja Krista Prinzmann, Suure-Jaani Kultuurimaja naisrahvatantsurühm – juhendaja Merilin Metsatsirk, Suure-Jaani Kultuurimaja segarühm „Loits“ – juhendaja Tiiu Siim, Tääksi Põhikooli 5.–6. klassi lasterühm – juhendaja Anu Mikkor ja Tääksi segarühm „Õerutajad“ – juhendajad Eve Rink ja Vaiki Reiner. Ees ootavad töised päevad – et kodus õpitud tantsudest sünniksid Kalevi staadioni murule kaunid mustrid.
Peagi võtavad pealinnatee ette ka lauljad ja pillimehed. Laulupeo kontserdil „Aja puudutus“ astuvad üles Kildu Põhikooli mudilaskoor – dirigent Ene Uuland, Olustvere noortekoor – dirigent Agnes Kurg, Olustvere Põhikooli mudilaskoor – dirigent Agnes Kurg, Olustvere segakoor „Lehola“ – dirigendid Aita Tammpere, Maret Mölder ja Agnes Kurg, Suure-Jaani Gümnaasiumi lastekoor – dirigent Riina Mankin, Suure-Jaani segakoor „Ilmatar“ – dirigent Riina Mankin, Sürgavere Põhikooli mudilaskoor – dirigent Helve Tähis ja Suure-Jaani Kultuurimaja puhkpilliorkester – dirigent Rein Vendla.
Kokku 13 Suure-Jaani valla tantsurühma-koori-orkestrit – Viljandimaa omavalitsustest on rohkem kollektiive osalemas vaid Viljandi linnal. Rongkäigus sammuvast rohkem kui neljakümnest tuhandest inimesest – mudilaskooridest osaleb rongkäigus ainult osa – on Viljandimaalt pärit 1550. Selle numbriga jäädakse alla vaid Tallinna linnale (11200), Harjumaale (4600), Tartu linnale (4200), Lääne-Virumaale (1700) ja Pärnu linnale (1650).
Laulu- ja tantsupeost „Aja puudutus. Puudutuse aeg“ on kõigil võimalik osa saada – kui mitte kohapeal, siis televiisori vahendusel.
Hingekosutavaid elamusi kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2014