Juuli 2013
Jälle on juunist pea märkamatult juuli saanud. Suure-Jaani vallas – ja eriti Suure-Jaani kultuurimajas – on juuni kiire kuu, sest toimub ju juunis üks aasta esindusüritustest – Suure-Jaani muusikafestival. Seekord juba kuueteistkümnendat korda.
Festival tõi kuulajateni rohkelt imelist muusikat – mille hulgas palju ka eesti autorite lugusid – nii lastele, noortele kui juba kogenud kuulajatele. Festival tõi ka kohtumisi huvitavate inimestega – lõunatundides rääkisid oma tegemistest Rein Rannap, Ivo Linna ja Neeme Järvi. Huvilised tõestasid ütlemise „Häid lambad mahub palju ühte ruumi“ kehtimist.
Kõige rohkem kuulajaid kogusid Tanel Padar & The Sun ja päikesetõusukontsert Hüpassaares, aga kaugele ei jäänud ka ERSO ja Neeme Järvi kontserdi kuulajate arv. Kõige rohkem huvilisi jäi aga ukse taha (kuulama) Lahmuse veskis, kus kuulajate ette astusid soome bariton Jaakko Kortekangas ja Martti Raide.
Suur tänu kõigile, kes festivali toimumisele kaasa aitasid! Kuueteistkümnes festival on läbi ja esimesed järgmise aasta mõttedki juba välja käidud.
Ilusat alanud suve kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2013