Detsember 2012
Jälle on käes jõulude ootamise aeg.
On aeg teha verivorste ja piparkooke; kuusekaunistusi ja jõulukinke. Päris õige maitse on just ise tehtud jõulutoitudel ja kõige suuremat rõõmu teevad oma kätega valmistatud asjad.
Postkasti potsatab aina tihedamalt reklaami – ostke, ostke, ostke. Võtke laenu, kui osta ei jõua – ja ostke ikka. Kolm vaid kahe hinna eest! Hüperid ja superid kutsuvad kogu peret ja terveks päevaks, jõulukaunistused ja -puud on väljas ammu enne advendiaega, reisifirmad korraldavad reise – ostufestivalidele!
Kas suudame selles melus kainet meelt säilitada?
Silvia Rannamaa on kirjutanud:
Ära osta end vahetuskaubaga vabaks.
Kingi oma lapsele kõige väärtuslikumat –
a e g a!
Kas meil ikka jätkub aega kõigi nende jaoks, keda ütleme, et armastame? Aega koos olla oma lastega ja vanematega, oma naisega, oma mehega, oma sõpradega? Millal istusime nendega maha, mõtlemata, kui palju selleks aega kulub, või, et mingi toimetus ootab oma järge? Kuigi aega antavat igaviku küljest, on vist igaüks meist vähemalt mõnikord kurtnud, et aega ei jätku. Vahel tundub, nagu oleks aeg kiiremini kulgema hakanud. Või kuidas seda üldse mõõta?
Loodan, et leiame piisavalt aega kuulata kõigi oma lähedaste muresid ja rõõme. Kui mitte alati, siis vahel ometi.
Aeg viib endaga kaduvikku nii inimesi kui asju. Selle lehe vahel postkastidesse jõudnud Leole 2013. aasta kalender meenutab asju, mis on kunagi Suure-Jaanis olnud: õigeusu kiriku ikonostaas, kellad, lühter... Ka hoone, mis viimastel aastatel on olnud üheks Suure-Jaani muusikafestivali külastajate lemmikpaigaks, võib peagi jõuda seisu, kus temast tuleb minevikus rääkida – vähemalt kontserdipaigana.
Ilusat jõulude ootamise aega ja mõnusaid pühi!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : December 2012