August 2012
August – sumedate suveööde aeg.
Siiani pole suvi soojusega eriti hellitanud ega kuigi palju rannailmu pakkunud. Valla neljandal laulu- ja tantsupeol osalejad said ometi selgi korral terve päeva päikesest rõõmu tunda. Publikule pakuti traditsiooniliselt vaatamist-kuulamist pea terveks päevaks – vabalava alustas juba ennelõunal ning vaatamist pakkusid ka käsitöö- ja kunstinäitus. Kui valla segakoorid annavad laval koos ühe koori mõõdu välja ja lastekooride readki on peo ajal suviselt hõredad, siis tegi selgi korral erilist rõõmu lasteaialaste rohke peost osavõtt. Rongkäigus oligi ilmselt kõige pikem Suure-Jaani lasteaia „Sipsik“ kolonn – mudilastega koos sammusid ka vanemad. Eks see ole üks tore kogemus, mida mäletada – koos ema ja isaga laulu- ja tantsupeol. Kui suudame lapsi edaspidi kooliski koorilaulu ja rahvatantsuga köita, jätkuvad laulu- ja tantsupeod loodetavasti tulevikuski – vastupidisel juhul ei ole eestlastele nii omaseks saanud ettevõtmisel jätkusuutlikkust. Tubli alustus on meie lasteaedades igatahes tehtud.
Suur tänu kõigile – lauljatele, tantsijatele, pillimeestele, näitlejatele, kunstnikele, käsitöötegijatele, juhendajatele, õpetajatele, korraldajatele ja abilistele – kelle kaasabil laulu- ja tantsupidu teoks sai!
Traditsioonidega ettevõtmisi toimub augustiski: järvepidu, võistlus Vanad Olümpiaalad, Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia, rahvusvahelise noorte puhkpilliorkestri Wersalinka kontsert – 52st, 25ndat, 10ndat ja 7ndat korda. Loodetavasti jagub veel ka päikest ja suvesoojust.
Ilusat suve teist poolt!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : August 2012