Juuli 2011
Juuli – aasta on märkamatult jõudnud teise poolde.
Suure-Jaani Muusikafestivaliga seotud inimeste jaoks on läbi saanud kõige kiirem aeg aastast, kui niigi lühikesed suveööd toimetuste tõttu veel lühemaks – ning lõpuks hoopis vahele – jäävad. Seegi kord on põhjust tehtuga rahul olla ja mõtteid juba järgmise festivali jaoks ritta panema hakata.
Mõtteid seati ritta ka 22. juunil Suure-Jaani gümnaasiumi konverentsisaalis toimunud koostöökonverentsil. Käesoleval aastal möödub kakskümmend aastat ajast kui Suure-Jaani linn ja Ulvila linn Soomest kirjutasid alla koostöölepingule. Viisteist aastat tagasi sõlmiti aga koostööleping Olustvere valla ja Jokioise valla vahel. Nüüd olid 22 inimest Ulvilast ja 6 Jokioisest Suure-Jaanis, et siiani toimunust rääkida ja edaspidiseks sihte seada.
Konverentsil võtsid sõna Ülo Köst ja Arnold Pastak Suure-Jaani vallast, Pekka Leino ja Arto Saarinen Ulvilast ning Mika Rantala Jokioisest. Räägiti oma kogemustest ja arutati selle üle kuidas edasi minna. Peeti vajalikuks, et kontaktid laieneksid ja suhtlemine toimuks järjest rohkem just meie inimeste vahel.
Selgi korral tutvusid Jokioise noorsootöö korraldamisega seotud inimesed – Jari Menna ja Niina Sakkinen – meie noorsootöötajatega ning paika pandi juba ka mõned ühised ettevõtmised.
Samuti tuntakse sõprade juures päris elavat huvi meie kultuurisündmuste vastu. Soovitakse meie kultuurikalendrit ka oma kodulehel avaldada. Mika Rantala ja Stiina-Liisa Pirkkamaa käisid eelmise aasta lõpus Suure-Jaanis, et meie tegemistega lähemalt tutvuda ning ütlesid nüüd, et neil on plaanis uuesti Suure-Jaanist kogemusi ammutama tulla. Veel saime teada, et Mika Rantala, kelle põhitöö Jokioise vallavalitsuses on seotud finantsidega, on üks innukamaid Leole ja Suure-Jaani valla kodulehe lugejaid. „Nii saan ma teada, mis teie juures toimub, millega vallavalitsus tegeleb“, ütles ta.
Arvame tihtipeale, et vaid meil endal on teiste juurest midagi õppida – nüüd oli tore tõdeda, et ka meilt on midagi eeskujuks võtta. See ju ongi koostöö.
Ilusat suvepuhkust kõigile neile kel võimalik oma tegemistesse paus teha ja patareisid laadida!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : July 2011