September 2010
September. Lõputult pikana tundunud kuumus on ühel hetkel lihtsalt kadunud - nagu poleks seda olnudki. Paar vihmamärga päeva panevad juba nii mõnegi inimese alles kirutud kuumust taga igatsema. Kas seal, kus meid ei ole, on alati parem?
Kuidas seal tegelikult on, kus meid tavaliselt ei ole, seda käisid uurimas 16 noort puhkpillimängijat. Juba viiendat suve sai kokku rahvusvaheline noorte puhkpilliorkester Wersalinka. Seekord harjutasid noored Eestist, Poolast ja Valgevenest Poola linnas Wasilkowis. Nädala vältel tutvuti pillimängu harjutamisele lisaks kohalike kommete, köögi ja muusikakultuuriga ning avastati pisut ka Poolamaad. Laagrile järgnes esinemisreis Eestisse, kus tutvustasime poolakatele ja valgevenelastele oma valda, Viljandit, Sindit, Pärnut ja Tartut. Wersalinka 2010 on ühtlasi meie selleaastane suurim piire ületav koostööprojekt, millest võttis kokku osa 69 inimest - puhkpillimängijad, ma˛oretid, dirigendid, koreograafid ja korraldajad.
Kuid augustisse jagus teisigi suuremaid ettevõtmisi.
Vastemõisa Raamatukogu tähistas 100. aastapäeva. Kõige auväärsemas eas üritus on Järvepidu - seda peeti juba viiekümnendat korda! Aimla küla tähistas esmamainimise 460. aastapäeva, kaheksandat korda toimus Suure-Jaanis Aavo Otsa Noorte Trompeti Suveakadeemia, kuuendat korda võõrustas Kuhjavere küla teatrihuvilisi - toimusid külateatrite päevad.
Kuid augustis pandi algus ka ühele tegemisele, mis peaks meid veel pikki aastaid rõõmustama - 23. augustil pandi nurgakivi Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskus juurdeehitisele.
Kuigi paljud tunnetavad järjest kasvavat koolivõrgu reformimise vajadust, alustavad 1. septembril 2010 tööd kõik meie valla territooriumil eelmiselgi õppeaastal töötanud haridusasutused - neli põhikooli, gümnaasium, viis lasteaeda, huvikool, riigile kuuluv kool ja kutseõppeasutus. Tegusat ja teadmisterohket kooliaastat kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : October 2010