Juuni 2010
Juuni - see on Suure-Jaanis traditsiooniliselt kuu täis muusikat.
Aastast-aastasse korduvad tuttavad ettevõtmised loovad turvatunnet - et meie muutuvas maailmas on siiski ka midagi kindlat ja jäävat. Midagi, mida igal aastal oodata. Ja Suure-Jaani Muusikafestivali oodatakse ka kaugemal kui vaid Suure-Jaanis.
Kes kord siia tee leidnud, see tuleb ikka ja jälle tagasi. See kehtib nii kuulajate kui esinejate kohta. Ka esinejate hulgas on aasta-aastalt ühe rohkem neid, kes ühel või teisel moel uuesti festivalile jõuavad.
Mis on Suure-Jaani festivali magnetiks? Festivalil kavas olevad teosed - mille hulgas on väga palju Eesti autorite loomingut? Esinejad - siia on jõudnud paljud Eesti tunnustatud muusikud? Publik - kelle maitset festival aastaid lihvinud? Huvitavad kontserdikohad - tühjalt seisvast kirikust ja õdusast kohvikust Arturi Juures Lõhavere linnamäe ja kesköise rabasaareni? Tavapärastele kontserditele lisanduvad interpreetide konkursid, fotonäitus, kohtumised heliloojate ja muusikutega lõunatundides, festivali lõpetav jaanitule süütamine? Ilmselt kõik need tegurid kokku. Sest just kõik see loob Suure-Jaani Muusikafestivali ainukordse näo.
Oleme aastatega harjuda jõudnud, et suvi algab Suure-Jaanis muusikaga Ja mida imestadagi - on ju Suure-Jaanist pärit terve plejaad heliloojaid. Kuid kas oleme mõelnud sellele, millise võimaluse annab siinsetele inimestele muusikafestival - kui paljud tuhande elanikuga linnad võivad öelda, et igal aastal on nende inimestel kohapeal võimalik kuulata ERSOt, RAMi, eesti klassikalise muusika esmaettekandeid? Kasutagem siis neid võimalusi.
Ilusaid elamusi ja kaunist suve kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : June 2010