Aprill 2010
Kuigi talv oli nii lumerohke, et vahepeal tundus juba, et lumi ei sula ka kesksuveks mitte, näitab kevadpäike, milleks ta võimeline on. Hanged hakkasid päikeses ja vihmas lausa silmaga nähtavalt kahanema. Ning enamasti jääb vist kardetud uputuski tulemata.
Koolides on alanud viimane õppeveerand ja võimalik, et paljudel kipuvad mõtted juba suveplaanide juurde. Kuid veel enne suvevaheajale ja suvistele puhkustele minemistki ootab ees hulk ettevõtmisi-üritusi.
Noored lauluhuvilised võtavad omavahel mõõtu - eelkooliealised 18. aprillil Suure-Jaani kultuurimajas lauluvõistlusel Laululind 2010 ja õpilased 2. mail Vastemõisa rahvamajas lauluvõistlusel Nooruse Laul 2010. Valla lasteringid näitavad õpitut ja peavad pidu 16. aprillil Paala rahvamajas. Maakonna isetegevusteatrid kogunevad 10. aprillil Kolga-Jaani ja ansamblid 17. aprillil Viiratsisse ning segakoor Ilmatar plaanib aprilli lõpus tähistada oma 120. aastapäeva.
Suur osa Eesti rahva- ja kultuurimajadest osaleb 22.-23. aprillil Tallinnas esimest korda peetaval üleriigilisel rahvamajade messil. Messiga soovitakse tõmmata üldsuse tähelepanu rahvamajadele ja nende rollile paikkondliku kultuurielu hoidjana. Eestis on pea 350 rahvamaja põhimõttele tegutsevat kultuuriasutust - kultuurikeskustest külamajadeni - kus luuakse igal aastal tuhandeid kultuurisündmusi, mille tutvustamine on üks messi eesmärke. Samuti soovitakse vahetada kogemusi ja tutvustada rahvamajade võimalusi tänastele ja uutele partneritele. Messil plaanivad osaleda ka Suure-Jaani valla kultuuri- ning rahvamajad.
Eelmise aasta edust tiivustatuna korraldavad muuseumid selgi aastal - 15. mail - muuseumiöö. Seekord teemal „Öös on lugusid”. Külastajaid ootab ka Kappide majamuuseum.
Maikuu viimasel laupäeval koguneb Viljandimaa laulu- ja tantsurahvas Viljandisse maakondlikule laulu- ja tantsupeole - pühapäeval peetakse aga Suure-Jaanis perepäeva.
Järgnevatel suvekuudel ootavad huvilisi kõik meie traditsioonilised suveettevõtmised: juunis Suure-Jaani Muusikafestival - juba 13. korda, juulis valla III laulu- ja tantsupidu, augustis 50. Järvepidu ja Rukkimaarjapäev - ning veel palju teisi ettevõtmisi.
Kõigile rõõmu päikesest, valgusest ja soojusest!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : April 2010