Jaanuar 2009
Aasta 2008 on ajalooks saanud.
Mis jäi sellest aastast meelde?
Et see oli valla jaoks erakordselt hea aasta. Kõige suurem ettevõtmine oli Olustvere uue lasteaia ehituse alustamine. Lisaks teede remontimisele-hooldamisele ehitati ka uusi teid-tänavaid. Suurimaks tööks kergliiklustee Suure-Jaanist Kõidamale. Üle kolme miljoni krooni kulus koolide, lasteaedade ja kultuuriasutuste remondiks.
Toimus ka rida suuremaid kultuuriüritusi. Juba 11. korda üks meie esinduslikumaid ettevõtmisi - Suure-Jaani Muusikafestival, teist korda valla laulu- ja tantsupidu, traditsiooniline Viljandimaa kooride päev Hüpassaares, maakonna puhkpillimuusika päev - seegi juba kolmandat korda Suure-Jaanis, pargipidu, Rukkimaarjapäev. Kolmandat aastat osalesime rahvusvahelises projektis Rahvusvaheline noorte puhkpilliorkester Wersalinka, kus peale meie on osavõtjaid veel Poolast, Valgevenest ja Ukrainast. 2008. aastal korraldasime esimest korda orkestri harjutuslaagri Suure-Jaanis. Sel aastal on plaanis projekti laiendada ning kaasata orkestri töösse ka neid meie valla lapsi, kes õpivad puhkpillimängu Viljandi Muusikakoolis. Loodame nendest tulevikus oma orkestrile juurdekasvu.
Traditsiooniliselt viisime külakosti ka oma sõpradele. Nii esines Soomes Ulvila linna päevadel ja Jokioise vallas segarahvatantsurühm Õerutajad ning Poolas Hajnowka linna päevadel meesansambel Pange Poisid. Meie laulu- ja tantsupeol ning pargipeol osalesid aga külalised - tantsijad ja lauljad Hajnowka kultuurimajast.
Kultuuriürituste läbiviimiseks kirjutati hulk projekte, millest paljud ka rahastamist leidsid. Suuremad toetajad olid Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Muusikafestivali tarbeks saadi erinevate projektidega pea kakssada viiskümmend tuhat krooni, millele lisandus kolmsada kuuskümmend viis tuhat krooni Kultuuriministeeriumilt Lõhavere linnamäel toimunud kontsertide korraldamiseks. Vallavalitsuse koordineeritavate ürituste - suuremad neist laulu- ja tantsupidu ning Wersalinka laager ja kontserdid - tarbeks saadi projektidega üle saja neljakümne tuhande krooni. Suure-Jaani Kultuurimaja sai ringide töö toetuseks ja erinevate ürituste läbiviimiseks pea seitsekümmend tuhat krooni. Kokku lisandus nii valla eelarve summadele kultuuriürituste tarbeks üle kaheksasaja tuhande krooni.
Ka 2009. aastal on plaanis kõiki traditsioonilisi ettevõtmisi jätkata. 12. muusikafestival toimub 17.-23. juunil, rahvusvahelise noorte puhkpilliorkestri Wersalinka kontsert 16. augustil. Lauljate ja tantsijate suurimaks väljakutseks on sel aastal aga 2.-5. juulil Tallinnas toimuv Laulu- ja Tantsupidu ÜhesHingamine. Loodame, et juba jaanuaris algavatel ülevaatustel lunastavad sinna pääsu võimalikult paljud meie valla lauljad ja tantsijad. Hoiame teile kõigile pöialt! Selle aasta suurimaks isetegevuslaste ülesastumiseks vallas on aga 20. veebruaril Vastemõisa Rahvamajas toimuv kontsert - kus antakse üle ka valla 2008. aasta kultuuripreemiad.
Tore on seegi, et valla ametnike ja töötajate, volikogu liikmete ning kolmanda sektori tegijate kõrval said 2008. aastal koolitust ka Leolesse kirjutajad. Loodetavasti on võimalik taolisi koolitusi ka tulevikus jätkata ja seeläbi ka uusi inimesi lehte kirjutama saada..
Täitugu aastal 2009 võimalikult paljud teie soovid!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : January 2009