August 2008
On august - sumedate ööde aeg.
Suure-Jaani suuremad suvised ettevõtmised - muusikafestival ning laulu- ja tantsupidu - on möödas, kuid nii mõnegi küla suveüritus alles ootab oma aega. Kuhjaveres toimuvad selgi aastal külateatrite päevad, siin ja seal tullakse oma küla või kooli rahvaga kokku ja peetakse pidu; traditsiooniliselt korraldatakse laatu.
Mitmel meie valla kollektiivil on aga ees suvised esinemisreisid. Hajnowka linna päevadele oodatakse Pange Poisse, Ulvilasse viivad sel aastal külakosti Õerutajad.
12. augustil ootame Suure-Jaani noori puhkpillimängijaid Poolast, Valgevenest ja Ukrainast. Nädala lõpus esinetakse õpituga Viljandi ja Suure-Jaani rahvale ning seejärel seisab rahvusvahelisel noorte puhkpilliorkestril Wersalinka ees esinemisreis projektis osalevatesse riikidesse: Poola, Valgevenesse ja Ukrainasse.
Ning ega Suure-Jaani suveüritusedki veel lõppenud ole: 48. Järvepidu on traditsioonilisest ajaloohõngulisem, möödub ju sel aastal 70 aastat ajast, mil Suure-Jaanist sai linn. Oma koha on leidnud ja traditsiooniks saanud ka Rukkimaarjapäev.
Päikest kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : September 2008