Juuni 2008
Juuni on see kuu aastast, mille jooksul Suure-Jaanis toimub kõige rohkem kontserte. Juuni on muusikafestivali kuu.
Juba 11. korda tuleb jaanipäeva eel meie rahvale koju kätte maailmamuusika, aga ka Eesti oma autorite teosed. Kontserte saab kuulata nii sees kui väljas, nii hommikul, lõunatunnil, hilisel õhtul kui ka - öösel soos. See mitmekesisus ning klassikalise ja eesti muusika suur osakaal ongi meie festivali eripäradeks teiste festivalidega võrreldes.
7. juunil ootab Suure-Jaani aga kõiki Viljandimaa puhkpillimehi-naisi - toimub 13. Viljandimaa puhkpillimuusika päev. Esimesed kümme korda saadi kokku Mõisakülas, kuid olude sunnil tuli ürituse korraldamise järg Lõuna-Viljandimaalt põhja poole. Suure-Jaani Gümnaasiumi puhkpillorkestrile on see viimane võimalus kontrollida oma võimeid enne Poola Bialystokki puhkpilliorkestrite paraadile sõitmist. Poolas festivalil käimine ja rahvusvahelises puhkpilliorkestris osalemine on meie noortele kindlasti väljakutseks, mille nimel tasub harjutada.
Rahvatantsijatele ja lauljatele on aga juuni aeg, kui viimase lihvi saavad 5. juulil toimuvaks valla 2. laulu- ja tantsupeoks õpitavad tantsud-laulud. Peole ootame ka külalisi Hajnowkast ja Jokioisest.
6. juulil kutsub Lehola koor aga kõiki Olustverre pargipeole.
Ning muidugi - paljude meie noorte jaoks on juuni kuu, kui tuleb teha veel viimased eksamid ja saabki läbi üks etapp nende haridusteel.
Ilusaid elamusi ja päikest kõigile!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : June 2008