Mai 2008
Käes on mai.
Abituriendid on lõpukirjandi juba kirjutanud ja koolirahva mõtted hakkavad aasta lõpetamisele koonduma. Veel viimased pingutused ja eksamiteks valmistumine ning - eksamid. Erinevalt aastast hakkab kooliaasta läbi saama.
Kuu lõpus on ees maakonna tantsu- ja laulupidu ning seejärel kõik teised traditsioonilised suveüritused. 15. juunil algab juba 11. korda Suure-Jaani Muusikafestival, 5. juulil ootab Suure-Jaani laululava aga isetegijaid meie oma valla laulu- ja tantsupeole - seekord teist korda.
Kui vaatame käesolevat lehte, siis hakkab silma tavatult suur n.ö grupipiltide arv. Lehekujundamise hea tava selliseid fotosid kasutada ei soovita, kuid mis teha - meil on nii palju tublisid lapsi, kelle saavutustest lugejatelegi teada anda ja keda ennastki teile tutvustada. Edu on saavutatud nii noorte põhitegevuses - õppimises - kui spordis ja huvitegevuses. Nende noorte saavutused peaks ümber lükkama vahel kõlava väite, et noorus on hukas. Kuni on ette näidata spordilahingute võite ja tublisid tulemusi olümpiaadidel, kuni osaletaks teatri- ja laulufestivalidel ning käiakse pasunakooris ja tantsutrennis, on lootust, et meie noortest tulevad sama tublid kodanikud kui olid nende emad-isad ja vanaema-vanaisad. Et kestavad meie kombed ja traditsioonid.
Kooliaasta lõpetajatele jõudu ja õnne ka, kõigile teistele aga kena jätkuvat kevadet!

Leili Kuusk
leili@suure-jaani.ee
Avaldatud : May 2008