JUUNIMÕTTEID
Koos kevade saabumisega oodatakse, et elu muutuks huvitavamaks ja tubane olek asenduks tervistkosutava looduses viibimisega. Mõned inimesed siplevad oma kätteõpitud abituses ja tahavad, et keegi tuleks, teeks ja võimaldaks. Õnneks leidub palju neid, kes nii ei mõtle. Tänanegi leht kajastab inimeste tegemisi , kes oskavad olla aktiivsed ning usuvad, et ebaõnnestumised on vaid teenäitajad ja head õppetunnid.
Meie ühise ajalehe eestvedaja ehk kuraator Märt Perve kutsus Suure-Jaani vallamajja kokku enamiku ajalehega seotud inimesi, et kuulata ära kokkuvõtted kordaminekuist ja möödalaskmistest. Ajalehe esimeseks sünnipäevaks olid valminud Leole logodega T-särgid, mis pidulikult koosviibijatele üle anti. Leole tublidele kojukandjatele kingiti särgid viimasel koolipäeval Lembitu ausamba juures.
Seoses lehe kojukandega on kerkinud üles valus probleem: paljud inimesed pole vaevunud oma maja või korteri juurde üles panema postkaste. Teen üleskutse postkastid koos oma nimega sellel korda teha ja sügisel kiidaksime avalikult leheveergudel neid, kes koolilastest postiljonide töösse lugupidavamalt on suhtuma hakanud. Probleemiks lastele on ka kurjad koerad, kes järelevalvetult ringi hulguvad. Lugeja, kui sul on selline kuri haukuja lahtiselt ringi jooksmas, siis ei maksa pahandada, et ajaleht sulle õigeks ajaks koju ei jõua.

Nüüd tooksin ma punkthaaval ära need mõtted, mida koosviibijad veel rääkisid:
1.Silvi Raudmets leidis, et tagasisidet võiks olla rohkem. Minu ja teiste lehetegijate vahelised probleemid on lahendatavad, aga kuidas panna tavalugejaid vastama ankeetidele ja ka sulepead haarama, et südamel olevaid küsimusi lahendamiseks teiste ette tuua?

2.Leiti, et kes ei soovi, et neid leheveergudel õnnitletaks, peaksid sellest teada andma omavalitsustesse. Seda on nii mõnedki inimesed juba teinud, kuigi minule jääb arusaamatuks, miks ei soovita, et kaaslased neile õnne sooviksid? Kas me niimoodi ei võõrandu üksteisest veelgi enam?

3.Linnapea Peeter Arro muretses kõige pingete üle, mis omavahelises suhtlemises on tekkinud. Ta kutsub kõiki üles heatahtlikule koostööle ja oskusele mõista naabrit.

4. Otsustati omavalitsuse mitmeid materjale leheruumi kokkuhoiu mõttes mitte avaldada (näiteks kalmistu kasutamise- ning koerte-ja kasside pidamise eeskiri), vaid vajadusel need lisalehtedena ajalehe vahele panna . Põhjalikumat informatsiooni saab lugeja aga kindlasti raamatukogust ja sealsest internetipunktist. Ajalehte kahjuks kogu vajalik info ei mahu ja muidugi on tähtis ka see, et Leole huvitaks võimalikult paljusid inimesi.

5.Otsustati, et Leole peab edasi jääma tasuta ajaleheks ja honorare kaastööde eest ei maksta. Tublimaid kaastöölisi aga lubati meeles pidada ja seekord tõsteti esile Tõnu Kuke artikleid, kes samuti sai omale Leole logodega T-särgi.

6. Arvati, et fotod, mis ajalehes ilmuvad, võiksid olla edaspidi kompositsiooniliselt uudsemad ja muidugi suuremad. Alati see ei õnnestu, sest kord kuus ilmuv ajaleht tahaks mahutada kõike, mis meile on saabunud. Palume siinjuures vabandust neilt, kelle materjalid ajalehte veel jõudnud ei ole.

7.Rubriikide osas uusi välja ei pakutud. Loodame senised teha humoorikamaks ja huvitavamaks.
Minu kui toimetaja plaaniks on suvel meie külades jalgrattaga ringi liikuma hakata ja alustada rubriiki “Jalgrattaga külas”. Ärgu lugeja imestagu, et nendegi talu ees võib peatuda üks mütsilotuga tädi, kes hakkab küsimusi esitama ja soovib loa saades pilti teha. Suvel kogutud materjali oleks ehk päris põnev talvelgi avaldada.
Soovin lugejaile meeldivat suve ja vaimu rikastavaid, rõõmsaid kohtumisi!

Tiiu Jüriado
Avaldatud : June 2001