EST | ENG Sisukaart  
Suure-Jaani vald
 
Oled siin: Kõik uudised
20. septembrist 2012 on Suure-Jaani vallal uus koduleht .
Käesoleval lehel sellest ajast infot ei uuendata.


Päikesetõusukontserdi salvestus televisioonis

9. septembri õhtul kell 21.40 näitab Tallinna televisioon Päikesetõusukontserti Hüpassaare soosaarel.

Saates „Suured helid“ on salvestus Suure-Jaani Muusikafestivali 23. juuni hommikuse päikesetõusu ootamise soo-kontserdist, kus astusid üles Rahvusmeeskoor ja soo-orkester Toomas Vavilovi ning Mikk Üleoja dirigeerimisel. Solistideks olid kontratenor Ka Bo Chan, saksofonist Raivo Tafenau ja viiuldaja Arvo Leibur.

Kontserdi kavas on Mart Saare „Põhjavaim“, Veljo Tormise „Hääled Tammsaare karjapõlvest“, Franz Schubert „Vaimude laul vete kohal“, Pjotr Tšaikovski „Meditatsioon op.42 nr 1 ja Aleksandr Glazunovi Kontsert altsaksofonile ja keelpilliorkestrile Es-duur.
Nagu algusaegadest peale, lõpetab sellegi soo-kontserdi Edvard Griegi „Hommikumeeleolu“.

Kadri Pulk
Haridus-ja kultuurinõunik


Avaldatud: 05.09.2012
Suure-Jaani valla koolides 512 õpilast


Uus õppeaasta algas Suure-Jaani valla koolides rohkem kui viiesajal õpilasel.

Tänavust õppeaastat alustas valla viies koolis kokku 512 õpilast, neist 1. klassi läks 30 õpilast. Suure-Jaani Gümnaasiumi 10. klassi asus õppima 14 noort.
Kildu kooli õpilaste nimekirjas on hetkel 57, Tääksis 46, Sürgaveres 62 ja Olustveres 73 õpilast. Suure-Jaani Gümnaasium on kodukooliks 274 õpilasele.
Esimesse klassi läks Kildu kooli 5, Sürgaverre 4, Olustverre 3 ja Suure-Jaani 18 õpilast.
Liitklassid on Sürgavere Lasteaed-Põhikoolis, Tääksi Põhikoolis, Olustvere Põhikoolis ja Kildu Põhikoolis.

Õpetajaid on koolides ametis Suure-Jaani Gümnaasiumis 33, Tääksis 13, Sürgaveres 14 ja Olustveres 15. Õppetöö toetamiseks ja edukaks toimimiseks on koolimajades lisaks tegev veel muu personal, kes paljudel juhtudel on tööl vaid osalise tööajaga. Nii on tegevad lisaks õpetajatele Olustvere koolis 5, Tääksis 10, Sürgaveres 11 ja Suure-Jaanis 28 inimest.           

Lisaks munitsipaalkoolidele on valla territooriumil veel Lahmuse Kool ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool. Viimases neist alustas sel sügisel esmakursuslastena õppimist üle saja noore.

Suure-Jaani vald on pindalalt Viljandi maakonna suurim omavalitsusüksus ja rahvaarvult elab siin 11% Viljandimaa elanikest . Suure-Jaani linnas on võimalik saada gümnaasiumiharidust, Olustvere alevikus tegutseb Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ning Lahmuse mõisas riigikool erivajadustega lastele. Lisaks on vallas neli põhikooli – Sürgavere Lasteaed-Põhikool, Olustvere Põhikool, Kildu Põhikool ja Tääksi Põhikool.


Kadri Pulk
Haridus- ja kultuurinõunik


Avaldatud: 05.09.2012
Koolibuss taas liinil

 

Hommikuse koolibussi reis Tääksi jäi ära vedaja ja liini eest vastutava firma allakirjutamata lepingu tõttu.  

Täna, 3. septembril 2012 tabas  Tääksi kooli lapsi ja lapsevanemaid hommikul ebameeldiva üllatusena lubatud koolibussi ärajäämine. Kui 1.septembri aktusel kinnitas koolijuht Jaan Hansen õpilastele, et 3. septmbril on koolibussi sõiduplaan sama, mis eelmisel õppeaastal, siis tegelikult hommikune reis ei toimunud.

Õpilasliini toimimise eest on sellele liinil vastutav AS MTG. Selgituseks, miks lapsed hommikul teeäärde jäid, ütles MTG Viljandi osakonna juhataja Erik Mäe, et alltöövõtja keeldus õpilasi vedamast, kuigi kõik tingimused vedamiseks olid justkui kokku lepitud.

MTG alltöövõtjaks on OÜ Heiki Bussid. Firmast vastati, et nad ei saanud liinile minna, sest leping oli allakirjutamata. „Meil ei ole mingit tagatist, et liinil pole MTG enda bussi või mõne teise firma bussi. Lootuse peale, et äkki on meid siiski vaja, ei saa igaks juhuks välja sõita. Teavitasin koolijuhti lepingu puudumisest 1.septembril“, ütles OÜ Heiki Bussid esindaja. „3.septembri lõunane reis toimus, sest saime selleks ajaks MTG-lt allkirjastatud lepingu kätte.“

Mõlemast firmast kinnitati, et nüüdseks on kokkulepe jõus ja edaspidi tõrkeid sellel õpilasliinil ei teki.


Kadri Pulk
haridus- ja kultuurinõunik


Avaldatud: 03.09.2012
Kooliaasta avaaktused

Kooliaasta algab Tääksi Põhikoolis ja Sürgavere Lasteaed-Põhikoolis laupäeval, 1. septembril 2012 kell 9.

Suure-Jaani Gümnaasiumi kooliaasta avaaktus toimub 3. septembril kell 9. Rongikäiguks kogunetakse kooli ette kell 8.45.
Kildu Põhikool alustab aktusega 3. septembril kell 9 kooli aulas ja Olustvere Põhikool kell 9.30 aktusega Olustvere lossis.

 


Avaldatud: 27.08.2012
Suure-Jaani apteek puhkuse tõttu suletud
Seoses proviisor-juhataja Laine Lindla puhkusega on Suure-Jaani apteek suletud 25.08-01.09 2012

Avaldatud: 18.08.2012


Vanemad teated

 
  Tagasi  
  © Suure-Jaani Vallavalitsus      Lembitu pst 42, Suure-Jaani, 71502, Viljandimaa      Telefon 435 5444, faks 435 5439 e-post:  
    Tehtud kasutades Etomite sisuhaldustarkvara