EST | ENG Sisukaart  
Suure-Jaani vald
 
Oled siin: Suure-Jaani valla koolides 512 õpilast
20. septembrist 2012 on Suure-Jaani vallal uus koduleht .
Käesoleval lehel sellest ajast infot ei uuendata.


Suure-Jaani valla koolides 512 õpilast


Uus õppeaasta algas Suure-Jaani valla koolides rohkem kui viiesajal õpilasel.

Tänavust õppeaastat alustas valla viies koolis kokku 512 õpilast, neist 1. klassi läks 30 õpilast. Suure-Jaani Gümnaasiumi 10. klassi asus õppima 14 noort.
Kildu kooli õpilaste nimekirjas on hetkel 57, Tääksis 46, Sürgaveres 62 ja Olustveres 73 õpilast. Suure-Jaani Gümnaasium on kodukooliks 274 õpilasele.
Esimesse klassi läks Kildu kooli 5, Sürgaverre 4, Olustverre 3 ja Suure-Jaani 18 õpilast.
Liitklassid on Sürgavere Lasteaed-Põhikoolis, Tääksi Põhikoolis, Olustvere Põhikoolis ja Kildu Põhikoolis.

Õpetajaid on koolides ametis Suure-Jaani Gümnaasiumis 33, Tääksis 13, Sürgaveres 14 ja Olustveres 15. Õppetöö toetamiseks ja edukaks toimimiseks on koolimajades lisaks tegev veel muu personal, kes paljudel juhtudel on tööl vaid osalise tööajaga. Nii on tegevad lisaks õpetajatele Olustvere koolis 5, Tääksis 10, Sürgaveres 11 ja Suure-Jaanis 28 inimest.           

Lisaks munitsipaalkoolidele on valla territooriumil veel Lahmuse Kool ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool. Viimases neist alustas sel sügisel esmakursuslastena õppimist üle saja noore.

Suure-Jaani vald on pindalalt Viljandi maakonna suurim omavalitsusüksus ja rahvaarvult elab siin 11% Viljandimaa elanikest . Suure-Jaani linnas on võimalik saada gümnaasiumiharidust, Olustvere alevikus tegutseb Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ning Lahmuse mõisas riigikool erivajadustega lastele. Lisaks on vallas neli põhikooli – Sürgavere Lasteaed-Põhikool, Olustvere Põhikool, Kildu Põhikool ja Tääksi Põhikool.


Kadri Pulk
Haridus- ja kultuurinõunik

  Tagasi  
  © Suure-Jaani Vallavalitsus      Lembitu pst 42, Suure-Jaani, 71502, Viljandimaa      Telefon 435 5444, faks 435 5439 e-post:  
    Tehtud kasutades Etomite sisuhaldustarkvara