EST | ENG Sisukaart  
Suure-Jaani vald
 
Oled siin: Valla laulu- ja tantsupidu
20. septembrist 2012 on Suure-Jaani vallal uus koduleht .
Käesoleval lehel sellest ajast infot ei uuendata.


Suure-Jaani valla IV laulu- ja tantsupidu

7. juulil koguneb Suure-Jaani valla rahvas neljandat korda ühisele laulu- ja tantsupeole.

Peo motoks on sel korral "Veel pole kadunud kõik". Kontserti läbivaks teemaks on Johannes Aaviku 1930. aastal avaldatud kirjatöö, kus kurdetakse,  et endiste laulupidude,  mis olid "suure rahvusideelise ja rahvuskultuursuse tähendusega ja muidu üldse väga sümpaatilised" väärtused on hakanud kaduma ja asemele on astunud rida pahesid ja ebakohti. Suurejaanilased on kaheksakümmend kaks aasta hiljem võtnud nõuks need arvamused ümber lükata.
Peo kunstilie juht on Riina Mankin ja tantsujuht Tiiu Siim. Vahetekstid on kirjutanud Suure-Jaani raamatukogu direktor Piret Luup. Lauljaid, tantsijaid ja pillimehi on kokku osalemas 519 - 35 neist külalised Paidest.
Päev algab kell 11 esinemistega vabalaval kohviku Arturi Juures väliterrassil. Seal astuvad vaatajate-kuulajate ette Sürgavere laulu- ja tantsulapsed, Suure-Jaani line-tantsijad, laulja Kreete Mägi ja bigband Suure-Jaani.
Kell 12 avatakse kultuurimajas käsitöö- ja kunstinäitus. Käsitöönäitusele on oma tööd välja pannud valla rahva- ja kutuurimajade käsitööringide naised, kunstinäitusel saab aga vaadata valla territooriumil olevate koolide õpilaste töid.
Laulu- ja tantsupeo rongkäik algab kell 16 Lembitu platsilt, järgneb kontsert lauluväljakul.  Pidu on kõigile tasuta
  Tagasi  
  © Suure-Jaani Vallavalitsus      Lembitu pst 42, Suure-Jaani, 71502, Viljandimaa      Telefon 435 5444, faks 435 5439 e-post:  
    Tehtud kasutades Etomite sisuhaldustarkvara